SEO Hizmeti

Google’da ve diğer arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda olmasını istiyorsanız, bu konuda yardımcı olabiliriz.

Search Engine Optimization kısaca SEO denmekte olan bu hizmetin Türkçe karşılığı Arama Motorları Optimizasyonu şeklindedir.

SEO hizmeti denmesinin nedeni, bu işin sonucunda ürün değil, google gibi popüler arama sitelerinde (arama motorlarında) önlerde yer almayı hedeflemesidir.

Arama motorlarında bir kaç günde yukarılarda olmak oldukça zordur. Bu kadar kısa sürede ancak reklam vererek Google’da ilk sayfada görünmek mümkün olabilir.

Anlatmakta güçlük yaşadığımız konuların başında da web sitesinin neden googleda çıkmadığıdır. Web sayfalarımız neden googleda yok diyen müşterilerimize şu şekilde durumu anlatmaya çalışıyoruz:

Google bir arama motorudur (arama yapılan web sitesi) ve web siteleri google’ın içinde bulunmaz. Google yapılan arama sonuçlarında linkler (web sayfalarına bağlantı; tıkladığımız ve bizi bir başka sayfaya yönlendiren altı çizili yazılar)  gösterir. Bu linklere tıklayıp o sayfayı bilgisayarımıza/tabletimize/telefonumuza yükleriz ve sayfaların içinde yazı-resim-video vb. görüntüleriz. Google’da web sitenizin olmaması web sitenizin olmadığı anlamına gelmez! Ancak daha fazla ziyaretçi web sitenizi görsün istiyorsanız, Google’da olmanız şarttır. Google’a web sitenizin gerçek adresi (URL) ile kaydını yaparız sonrasında en geç 15 gün içinde Google’da arayanlar tarafından bulunmaya başlar. 

Web sitelerinin içinde çok sayıda web sayfası yer alır ve bu sayfaların arama motorlarında google’da, yandex’de, bing’de, yahoo’da bulunmabilmesi için çeşitli kelimeler kullanılır. Zeytincilik yapan bir firmanın bir sayfası google’da zeytin yağı nasıl elde edilir şeklinde yapılan arama sorgusunda bulunabilirken, bir diğer sayfası Edremit Zeytin Fabrikası şeklinde bulunabilir.

İşte bu noktada, web sitelerinin içindeki web sayfalarını ayrı ayrı düzenleyerek, olası müşterilerin google’dan sizi kolayca bulabilmesini sağlamak gerekmektedir.

Son olarak; arama motorlarında yapılan düzenlemelerin sonuçlarını görmek için 6 aya kadar beklemek gerekebilir. Nitekim, sizden önce google’da kıymet görmüş, içindeki değerli bilgilerle ilk sıralarda bulunan rakip web sitelerini geçmek, onların olduğu düzeye ulaşmak kolay olmayacaktır.

İletişim geçmek için buraya tıklayın.