Android İçin Yazılım Geliştirme

Android İçin Yazılım (Mobil Uygulama) Geliştirme Kursu

Android telefonlar ve tabletler için uygulama geliştirmek isteyenler için bu eğitim idealdir. Sürükle-bırak temelinde görsel olarak programlama yapacak ve mobil uygulamalarınızın çıktılarını hemen görebileceksiniz. Kâğıtta tasarımdan başlayacak, cep telefonunuzda test edecek, Google Play Store’da uygulamanızı dünyaya sunacaksınız.

 

Eğitim Süresi: 24 saat (3 ay / 12 Hafta)

Bilgi: aliagabilisim@gmail.com / 0 507 653 4967


Kayıt olmak için buraya tıklayınız.


Eğitim 3 ana bölümden oluşmaktadır.

Android Nedir?
Google’ın sahip olduğu Android Linux temelli, açık kaynak kodlu ve ücretsiz mobil işletim sistemidir. Akıllı telefonlarda ve tablet bilgisayarlarda kullanılmaktadır. Android için geliştirilen programlara “uygulama” (application / kısaca app) denmektedir. Android için programlanan uygulamalar Google Play Store’dan indirilebilmektedir. Yazılan uygulamalar da üye olunarak Google Play Store’da dağıtılabilmektedir. Ücretsiz ya da ücret karşılığında mobil uygulamaları dağıtmak mümkündür. Android için yazılan uygulamaların uzantısı “.apk”dır. Bu ilk bölümde genel bir giriş yapılarak mobil uygulamaların mantığı, gelişimi ve üst düzey uygulama geliştirme platformlarından bahsedilecektir.

AppsGeyser Online Uygulaması ile Yazılım Geliştirme
Online kullanılan AppsGeyser platformu ile kolayca “.apk” uzantılı android uygulamaları geliştirilebilmektedir.  Bu bölümde AppsGeyser üyeliği, platformun kullanımı, apk dosya üretimi, apk’nın indirilmesi ve akıllı cihaza yüklenmesi gösterilecektir. Bir temel bir de orta düzey proje temelli çalışma yapılacaktır.

App Inventor ile Yazılım Geliştirme
MIT tarafından online olarak kullanıma sunulmuş olan ve Google Blockly altyapısı kullanan App Inventor, Scratch’a bazı yönlerden benzemektedir. Google hesabı ile giriş yapılan ortamda tüm işler online olarak gerçekleştirilir. Örnek kodlar sitenin paylaşım alanından da temin edilebilmektedir. Ara yüzü nispeten Visual Studio’ya benzemektedir. Sürükle-bırak mantığı ile çalışmaktadır. Akıllı telefondaki çeşitli sensörlere de hükmedilebilmektedir. Bu bölümde üyelik, temel ve orta düzey projeler yaptırılacaktır. Ayrıca Google Play Store’da mobil uygulamanın paylaşımı gerçekleştirilecektir.


Kayıt olmak için buraya tıklayınız.

KURS ADI: Mobil Uygulama (Android) Geliştirme Kursu
EĞİTİM SÜRESİ: 24 Saat (12 Hafta / 3 Ay)


Eğitim planı

  • Android nedir, Mobil uygulama nedir?
  • Google Play Store nasıl çalışır?
  • Mobil Uygulama geliştirmek için hangi platform?
  • AppsGeyser Üyeliği ve Tanıtımı
  • AppsGeyser ile proje temelli uygulama (2 adet)
  • App Inventor nedir? Üyelik aşamaları.
  • App Inventor ara yüzü ve kod blokları tanıtımı
  • App Inventor ile proje temelli uygulamalar
  • Google Play Store’da uygulamanın paylaşılması